Попереду перевірка. Як діяти?

Використовуйте навігацію та дізнайтеся, що робити до, під час та після перевірки

Знайдіть своє підприємство в плані перевірок

Спосіб 1. На Інспекційному порталі

 • Перейдіть на головну сторінку Інспекційного порталу.
 • Оберіть вкладку “Річні перевірки”.
 • Оберіть рік, за який хочете знайти перевірки.
 • Введіть одне зі значень: назва Вашої компанії, ім’я та по-батькові фізичної особи-підприємця, ЄДРПОУ або свій ідентифікаційний код (РНОКПП).
 • Отримайте результат. 
Спосіб 2. У особистому кабінеті

 • Натисніть на “Увійти / Зареєструватися”.
 • Зареєструйтеся.
 • Введіть код ЄДРПОУ/РНОКПП.
 • Перегляньте досьє Вашого підприємства з усіма запланованими перевірками.

Не варто забувати, що не всі сфери контролю підпадають під дію ЗУ про ДНК, а відповідно - органи не зобов’язані оприлюднювати плани перевірок у таких сферах або зазначати у них конкретні дати. Це означає, що на Інспекційному порталі або у особистому кабінеті цих планів Ви не знайдете, але по факту перевірка може бути проведена. Перелік сфер - за посиланням.

Корисна порада

Якщо Ви знайшли своє підприємство у плані заходів державного нагляду (контролю) на наступний рік - у Вас є достатньо часу підготуватися до перевірки. Для цього:

 1. Перегляньте наявну інформацію щодо сфери контролю: критерії ризику, уніфіковану форму акта.
 2. Згідно з критеріями перевірте свій ступінь ризику, як описано у наступному кроці. За потреби, подайте звернення про перерахунок ступеня ризику. Відповідне звернення можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням. Також ознайомитися зі зразком звернення та рекомендаціями щодо його написання Ви можете за посиланням
 3. Згідно з уніфікованою формою акта перегляньте перелік вимог, що висуває до Вас держава, та скористайтеся чек-лістом для перевірки їх дотримання. Це можна зробити у Особистому кабінеті.
 4. Перевірте, чи дотримано вимоги щодо періодичності проведення заходів державного нагляду (контролю), як описано у наступних кроках. За потреби, подайте звернення про недопуск до перевірки у зв'язку з порушенням вимог періодичності. Відповідне звернення можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням. Також ознайомитися зі зразком звернення та рекомендаціями щодо його написання Ви можете за посиланням
 5. Якщо Ваше підприємство планують перевірити одразу декілька контролюючих органів, така первірка буде комплексною. Її особливість полягає в тому, що кілька інспекторів різних контролюючих органів прийдуть і проведуть перевірку одночасно.

Підприємець має право відмовитися від проведення комплексної перевірки шляхом надсилання письмового звернення до ДРС. У такому разі перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться згідно з річними планами, тобто окремо кожним контролюючим органом відповідно до дат, зазначених у їх річних планах перевірок [ч.1, ст.5 ЗУ про ДНК]. Відповідне звернення можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням. Також ознайомитися зі зразком звернення та рекомендаціями щодо його написання Ви можете за посиланням

Хоч законодавчо терміни подачі такого звернення не визначені, фактично відмовитися від комплексної перевірки можна тільки до затвердження плану комплексних перевірок на наступний рік: до 15 листопада ДРС повинна затвердити такий план, оприлюднити його на своєму офіційному веб-сайті та на Інспекційному порталі. Тому радимо Вам подавати письмове звернення про відмову від комплексної перевірки якомога раніше, у період з 15 жовтня і хоча б за тиждень до 15 листопада. Потрібно враховувати час, необхідний для доставки, отримання, опрацювання такого звернення, та врахування відповідним контролюючим органом вашої відмови у проекті плану комплексних перевірок до граничного строку його затвердження (до 15 листопада).

За підтримки