Попереду перевірка. Як діяти?

Використовуйте навігацію та дізнайтеся, що робити до, під час та після перевірки

Виконайте вимоги розпорядчого документа

Виконання вимог, вказаних у розпорядчому документі

Для кожної вимоги розпорядчого документа встановлюється строк її виконання.

Після завершення строку виконання останньої вимоги інспектор має здійснити захід державного нагляду (контролю) для перевірки виконання вимог розпорядчого документа.

У разі, якщо вимоги були виконані до закінчення терміну, зазначеного у розпорядчому документі, Ви можете подати звернення про виконання вимог. Сформувати таке зверення можна за допомогою Генератора скарг та зверенень у Особистому кабінеті.

У такому випадку, за рішенням органу контролю, позапланова перевірка щодо перевірки виконаних вимог може і не проводитися.

Подовження терміну виконання вимог

У разі, якщо Ви зіткнулися з обставинами, які перешкоджають Вам виконати вимоги розпорядчого документа вчасно, рекомендуємо Вам подати звернення про продовження терміну на усунення порушень. 

Сформувати таке зверення можна за допомогою Генератора скарг та зверенень у Особистому кабінеті.

Оскарження розпорядчого документа

Оскарження розпорядчого документа є складовою оскарження результатів перевірки. Сформувати таку скаргу можна за допомогою Генератора скарг та звернень у Особистому кабінеті.

Якщо Ви не виконуєте розпорядження через те, що оскаржуєте його, то, за потреби, повинні підтвердити перебіг процесу оскарження.

Корисна порада
  • Згідно з частиною 1 статті 6 ЗУ про ДНК контролюючий орган може призначити позапланову перевірку, аби перевірити виконання Вами розпорядчого документа щодо усунення порушень вимог законодавства. Усунувши порушення і письмово повідомивши про це контролюючий орган з урахуванням встановленого терміну, будьте готові, що до Вас у будь-який робочий день може прийти інспектор, адже позапланова перевірка не передбачає попереднього повідомлення про її проведення. Однак, як показує практика, за умови сумлінного виконання всіх розпоряджень і вчасного повідомлення контролюючого органу з наданням необхідних доказів повторна перевірка здійснюється вкрай рідко.
  • Якщо інспектор таки завітав, ретельно ознайомтеся з направленням (посвідченням) на перевірку, у якому мають бути зазначені винятково питання, які безпосередньо стосуються перевірки стану усунення Вами порушень законодавства. Також перевірте, чи належно оформлене направлення (посвідчення) та інші документи на право перевірки. Пам’ятайте про своє право недопуску інспектора до перевірки та право припинення перевірки у разі неправомірних дій інспектора за наявності законних підстав. Детальніше у розділі "Підстави проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю)".
  • «Якщо Ваше підприємство включене до плану-графіка документальних планових перевірок на наступний рік – зіграйте на випередження та підготуйтеся до перевірки».

За підтримки