Попереду перевірка. Як діяти?

Використовуйте навігацію та дізнайтеся, що робити до, під час та після перевірки

Перевірте ступінь ризику

Спосіб 1. Для перевірки визначіть ступінь ризику за допомогою спеціального інструменту оцінки, який доступний у Вашому кабінеті після реєстрації

 • Знайдіть себе у списку на планову чи комплексну перевірку (описано в попередньому кроці).
 • У стовпці “Ступінь ризику” перевірте призначений Вам ступінь ризику.
 • Для перевірки визначіть ступінь ризику за допомогою інструменту (для цього потрібно зареєструватися).
Спосіб 2. Оцініть самостійно

 • Ступінь ризику можна оцінити самостійно за конкретним сферою контролю.
 • У відповідному законодавчому акті ви зможете співставити підрахований бал з призначеним ступенем ризику (посилання на НПА, яким прийняті критерії).
 • За умови суттєвої невідповідності Ви маєте право подати заяву на перегляд визначеної групи ризику за допомогою Генератора скарг і звернень.
 • Пам'ятайте: якщо Вашому підприємству переглянули ступінь ризику, нові умови будуть діяти із наступної перевірки. 
Корисна порада
 1. Якщо ступінь ризику, призначений Вам контролюючим органом, суттєво відрізняється від визначеного Вами особисто — Ви маєте право подати звернення про перерахунок ступеня ризику.
 2. Відповідне звернення можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням .
 3. Якщо орган відмовляється перерахувати ступінь ризику, а Ви впевнені у своїй правоті — можете також звернутися до суду з позовом. Відповідний позов можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням.
 4. Ступінь ризику підприємства впливає на періодичність (частоту) перевірок, які орган державного нагляду (контролю) має право проводити у одній і тій самій сфері щодо одного і того самого підприємства. Якщо ступінь ризику вищий за Ваш фактичний, це означає, що Вас можуть перевіряти частіше. Відповідно, зайві ресурси витрачатимуться як з боку підприємства, так і з боку держави.
 5. Зверніть увагу, що більшість органів на сьогодні визначають "кількість порушень законодавства" як окремий критерій, який може суттєво вплинути на ступінь ризику підприємства загалом.

За підтримки