Попереду перевірка. Як діяти?

Використовуйте навігацію та дізнайтеся, що робити до, під час та після перевірки

Перевірте, чи дотримано процедуру початку перевірки

Планова перевірка

За 10 днів до планової перевірки Ви маєте отримати повідомлення про її проведення від органу державного нагляду (контролю). Детальніше про форму та обов'язкові вимоги до змісту — у розділі "Що таке повідомлення про проведення заходу державного нагляду (контролю)?" 

Коли до Вас завітав інспектор, у нього мають бути такі документи:

Позапланова перевірка

Відбувається без повідомлення за 10 днів.

Коли до Вас завітав інспектор, у нього мають бути такі документи:

 • Службове посвідчення інспектора. Детальніше про форму та обов'язкові вимоги до змісту — у розділі "Що таке службове посвідчення інспектора?" 
 • Копія наказу (рішення, розпорядження) про проведення перевірки
 • Посвідчення (направлення) на проведення перевірки. Детальніше про форму та обов'язкові вимоги до змісту — у розділі "Що таке посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю)?" 
 • У разі, якщо підстава проведення перевірки вимагає наявності додатокового погодження (дивіться попередній крок), у інспектора має бути наявне погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у відповідній сфері, або органу ліцензування (Державної регуляторної служби України).
Корисна порада
 • Коли інспектор завітав, ввічливо попросіть його пред’явити всі визначені документи, які дають йому право розпочати перевірку.
 • Якщо Ви виявите хоча б одне із порушень (відсутність певних документів), одразу складіть звернення про недопуск такого інспектора до проведення перевірки. Звернення можна сформувати за допомогою Генератора скарг і звернень за посиланням. У зверненні вкажіть дату, час приходу інспектора, реквізити посвідчення (направлення) на перевірку. Окремо зазначте причини та підстави недопуску інспектора до перевірки з обов’язковим посиланням на відповідні норми Закону. Дайте інспектору ознайомитися з Вашим звереннням.
 • Після цього направляйте звернення до контролюючого органу щодо недопуску його інспектора до перевірки.
 • Якщо Ви не допустили інспектора до проведення перевірки, він складатиме Акт про недопуск до перевірки. Важливо перевірити, чи вся інформація, що міститиметься в даному Акті, є правдивою. Якщо інформація є недостовірною, потрібно вказати це в Акті про недопуск, що складає інспектор, та Вашому зверненні про недопуск.
 • Для пришвидшення реагування на порушення процедури початку перевірки та неправомірні дії інспекторів контролюючих органів радимо Вам заздалегідь підготувати для себе прості форми рекомендованих нами документів: Звернення про недопуск посадової особи контролюючого органу до здійснення перевірки, Письмову вимогу щодо припинення здійснення перевірки.
 • Підприємець має право вести аудіо- та відеозапис процесу перевірки для потенційного підтвердження неправомірності дій інспектора, попередньо повідомивши про аудіо/відеофіксацію.
 • Підприємець має право залучати  до процесу перевірки третіх осіб (наприклад, адвокатів). Це може суттєво вплтинути на поведінку інспекторів. У разі залучення третіх сторін рекомендується оформляти це офіційно, шляхом укладання довіреності, договору про надання правової допомоги тощо. У такому разі не забудьте вказати дані про третіх сторін в Акті за результатами проведення перевірки.

За підтримки